Chystáte svatbu a nevíte jak zabavit svatební hosty?

Máme pro vás pár tipů a návodů, kterými můžete rozproudit zábavu na svatbě.

 

1. Svatební noviny

Jedná se o drobnou pozornost od novomanželů, díky které se mohou zabavit i hosté, kteří se neradi účastní skupinových veselí. Přečtou si váš romantický příběh, rozhovory se svědky či zajímavé informace o svatbách. Do novin se hodí program dne, menu či křížovka na míru. Záleží čistě na vás, co do svatebních novin umístíte.

2. Svatební tombola

Tombolu zná každý z nás z plesů a tancovaček. Svatební tombola je odlišná v tom, že se hraje o vtipné věci. Hlavní cenou bývá polibek od ženicha a nevěsty či nevěstin podvazek. Ostatní vtipné ceny bývají schovány pod honosnými názvy. Inspirujte se níže v tabulce.

3. Svatební kvíz

Zde jsou opět středem pozornosti novomanželé. Posadí se k sobě zády a sundají si boty, každý má v ruce jednu botu nevěsty a jednu ženicha. Moderátor se jich ptá na záludné otázky. Ženich s nevěstou zdvihají boty nad hlavu. Nevěstina bota nad hlavou je odpověď nevěsta a naopak. Níže najdete seznam otázek, které vás budou určitě zajímat. Svatebčané počítají, kolikrát se novomanželé shodnou, za každou shodu jim mohou dát svatebčané nějaký dárek (např. Tchýně uvaří nedělní oběd).

– Kdo koho sbalil?
– Kdo inicioval první polibek?
– Kdo vyslovil slovo svatba jako první?
– Kdo lépe vaří?
– Kdo se více hádá?
– Kdo v noci vstává k miminku?
– Kdo je pánem televizního ovladače?
– Kdo chce častěji sex?

4. Hry s podvazkem

Velkou část programu může zaplnit jediná věc a to svatební podvazek nevěsty.
Svlékání podvazku – ženich má za úkol stáhnout podvazek své milované bez pomocí rukou.

Střílení podvazku – pokud je ženich úspěšný, přijde řada na hosty mužského pohlaví. Ti se seřadí a ženich do hloučku mužů střílí podvazek. Kdo je zasažen, získá podle pověry na rok obrovskou sílu.

Dražba podvazku – nevěstin podvazek můžete vydražit. Podvazek nejčastěji draží svědek, který má roli vtipného moderátora. V tomto případě radíme nevěstám, aby měly podvazky dva – jeden pro dražbu a druhý pro ženicha na další zábavné hry. Nebo si ženich vydraží podvazek sám?

5. Poznej partnera hmatem

Tato hra má několik obměn a je pouze na vás, která se vám bude líbit nevíce. Princip je jednoduchý. Novomanželé musí poslepu poznat svoji drahou polovičku pohmatem mezi dalšími dobrovolníky. Klasicky nevěsta poznává ženicha podle pozadí a ženich poznává nevěstu podle kotníčku. Hra může mít několik úrovní obtížnosti. Zkuste nevěstu poznat podle ouška či ženicha podle hlavy zamaskované čepicí a brýlemi.

6. Poznej partnera tancem – NOVINKA

Existuje mnoho obměn poznávacích her, ale tato vtáhne valnou většinu vašich svatebčanů na parket. Jediné, co potřebujete je šátek na zakrytí očí nevěsty či klapky na oči (např. ty co se používají na spaní).

Nevěsta dostane za úkol poznat svého manžela podle tance. Pustíte středně rychlou muziku a vyzvete svatebčany, aby utvořili řadu dobrovolníků, kteří chtějí nevěstu zmást a zatančit si s ní – samozřejmě bez mluvení.

Budete mile překvapeni, jak zvědaví budou všichni zúčastnění a co všechno dokáže dobrovolníky napadnout, aby nevěstu dokonale zmátli. S každým nevěsta tančí do té doby, než dokáže říci, zda-li to je, či není její manžel.

7. Tanec s kloboukem – NOVINKA

Pokud máte rádi akční hry, je tato ta pravá. Jako rekvizitu budete potřebovat 2-3 klobouky.

Pravidla hry jsou jednoduchá: dohodnete si dopředu tanec, který budou účastníci po celou dobu hry v páru tančit. Pokud si nejste jisti, zda-li jej budou všichni znát, můžete udělat krátkou výuku před začátkem hry.

Dj pustí domluvenou skladbu, účastníci tančí a partnerky ve vhodnou chvíli předávají klobouk z hlavy partnera na hlavu cizího partnera. Dj náhodně hudbu zastaví a pár u kterého klobouk zůstal, vypadává. Pár, který vypadl, nasadí klobouk libovolnému páru, který zůstal a hra pokračuje.

Následují další kola, až do té doby, kdy zůstanou jen 4 páry. Při čtyřech párech ve hře doporučujeme klobouky omezit na 2. Při finále o dvou párech zbyde 1 klobouk.

 

A spousta dalších her….