Ne každý DJ je schopný dobře bavit svatební hosty od těch nejstarších až po ty nejmladší. Svatba je něco jiného něž diskotéka. Dobrý DJ na svatbu se kromě jiného liší právě ve schopnosti vhodně kombinovat jednotlivé skladby a udržet tak náladu i atmosféru svatby, tak aby se bavili opravdu všichni.
“DJ” se nazývá každý, kdo má v notebooku stažené písničky z internetu, mixážní pult a proto se nevyplatí vybírat toho nejlevnějšího. Váš svatební den je jen „jednou za život“ ! Svatební repertoár můžeme předběžně domluvit a upřesnit. Totéž platí o úvodním tanci ženicha a nevěsty, případně i dalších speciálních hudebních požadavcích. Ideální je předem se osobně potkat a vše domluvit.
Některé speciální písničky můžu sehnat já, některé si můžete přinést s sebou na CD. V případě smíšených různojazyčných svateb, kdy jsou někteří svatební hosté cizinci, je dobré na to upozornit předem,a případně poslat mailem požadavky na repertoár ze strany zahraničních hostů. Ideální je zaslat např. 20 oblíbených skladeb ženicha a nevěsty, mám s tím výborné zkušenosti.

Výhody DJ oproti hudební skupině

Každá z variant má své výhody a nevýhody. Co hovoří proto, abyste si na svatbu objednali spíše DJ?
  • Svatební DJ nezabere tolik místa jako kapela.
  • Není omezen hudebními nástroji či hlasem a může zahrát cokoliv.
  • Když potřebuje pauzu, jde se najíst, napít nebo na záchod, nikdo to ani nepozná.
  • Přípravu svého koutku a ozvučení zvládne obvykle rychleji než kapela.
  • Dokáže hrát nahlas i potichu.

 

DJ může být i moderátor

Velkou předností DJ na svatbě je i to, že vám může svatbu klidně i moderovat. Domluvíte si s ním, jak má vypadat průběh svatební oslavy, případná zábava, házení svatební kytice, tombola, dražba podvazku apod.